okt
17
2011
-

 

 

Brand Zeefakkel

Zoals u allen ongetwijfeld via welk kanaal dan ook gehoord heeft, is er brand geweest op ons korpsschip de Zeefakkel. Vanmorgen vroeg werd de brand ontdekt door één van onze oud-leden. Deze heeft gelijk 112 gebeld en dichtbij wonende leden gealarmeerd. Vanaf dat moment heeft iedereen met grote schrikogen in bleke gezichten aan de wal gekeken naar het werk van de verschillende brandweerkorpsen. Wat een werk hebben de dames en heren van de brandweer verzet! Het was zo heet op een bepaald gedeelte in het schip dat ze er niet bij konden, maar onvermoeid bleef men pogingen ondernemen en onderzoeken hoe het toch mogelijk zou zijn bij de brandhaard te komen. Uiteindelijk heeft men een gat in het dek moeten maken om verder te kunnen blussen. De pers was snel op de hoogte en kwam massaal naar Hellevoetsluis, naar de Zeefakkel. Het nieuws is o.a. gehoord op radio Rijnmond, radio 538, 100%NL en gezien op SBS6, TV Rijnmond, RTL7. Vanavond schijnt het o.a. op het 8 uur journaal te komen en natuurlijk zal het in vele kranten te lezen zijn, niet alleen regionaal maar ook landelijk. Tot nu toe kunnen we nog niets zeggen over de staat van de Zeefakkel. De schade-experts zullen de schade bekijken, taxeren en naar aanleiding van hun rapport zullen bestuur en commandanten besluiten moeten nemen. Vanavond komen we bij elkaar om daarover te spreken. Zoals u en jullie begrijpen kunnen er voorlopig helaas geen korpsdagen op het schip gehouden worden. Van alle kanten krijgen we hulp aangeboden, wat hartverwarmend is. Oud-leden en leden willen tijd en geld vrijmaken om de Zeefakkel op te knappen, andere korpsen en de scouting bieden onderdak aan voor de zaterdagen, kranten willen ondersteuning bieden als we acties zouden gaan organiseren, sponsoren hebben contact opgenomen om hulp aan te bieden…. héél bijzonder en we voelen ons dan ook enorm gesteund. Echter, we kunnen nu nog niets definitiefs beslissen. Gewoon, omdat we nog niets weten. Wat we echter wel zeker weten is dat we doorgaan met het korps, wat er ook gebeurt. We zetten met ons allen onze schouders eronder en gaan verder. A.s. zaterdag 22 oktober willen wij, bestuur en commandanten, alle kadetten en ouders en evt. andere belangstellenden. We hopen dan iedereen van meer informatie te kunnen voorzien, meer te kunnen vertellen over de staat van de Zeefakkel en de mogelijkheden voor ons korps w.b. de korpszaterdagen. Deze bijeenkomst zal zijn van 10u-11u. Er zal volgende week zaterdag na deze bijeenkomst geen korpsdag zijn. We hopen van harte dat we zo snel mogelijk na de 22e oktober de draad weer op zullen kunnen pakken en korpsdagen kunnen organiseren. Het adres van het zaaltje volgt! We houden u en jullie op de hoogte! Vriendelijke groet, bestuur en commandanten, Jeroen van Tussenbroek Chris vd Linden Waldo de Waal Patrick van Wijk Angélique Baars

Geschreven door Patrick van Wijk in: Nieuwsberichten | Tags: ,

Helaas, u kunt niet reageren